Başkan Erdoğan’dan CHP’ye: İşleri güçleri yalan

Başkan Recep Tayyip Erdoğan seçim öncesinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun namus sözü verdiğini hatırlatarak, İstanbul başta olmak üzere işçi kıyımına gidilmesine ve verilen vaatlerin tutulmamasına tepki gösterdi.

Başkan Erdoğan Konya Mevlana Meydanı’nda coşkulu kalabalığa seslendi. Seçim öncesi ve sonrasındaki CHP’nin siyasetini değerlendiren Başkan Erdoğan sert eleştirilerde bulundu. Erdoğan şöyle konuştu:

“İŞLERİ GÜÇLERİ YALAN”

Son seçim kampanyası döneminde CHP’li belediye başkan adayları ve Genel Başkanları her konuda attılar tuttular. Ulaşımda, süte, internete her şeyi bedava yapmaktan, işçi çıkarmayacaklarına kadar vermedik söz bırakmadılar. Bay Kemal öyle demiyor muydu? Kimseyi işten çıkarmayacağız demiyor muydu? Şu anda çıkarıyorlar. Bu olaylar karşısında bizim de yapacaklarımız var. Üstelik, Bay Kemal ‘Namus sözü’ diyordu. Bir de bunu katmerlediler. Adaylardan bazıları seçimi kazandıklarında ahali bu vaatlerin yerine getirilmesini bekledi. Hep işleri güçleri yalan. İstanbul’u sel götürüyor başkan ortada yok. Ankara’da kimsesiz çocuklar sokağa atılıyor CHP’den ses yok. İzmir’de, Aydın’da, Muğla’da olup bitenler anlatmıyorum. Karşımızda hiçbir konuda verdiği sözün arkasında duramayan bir parti ve ekibi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir